$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,90
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • 23.01.2017
  • 787 kez okundu

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği yöntemi ile kısa süre içinde estetik görünümlü bir burun yapısına kavuşmak mümkündür. İzmir’de insanların estetik sorunlarına yönelik oluşturulan bu operasyonlarda, kusursuz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Böylelikle yüz yapısına uygun burun görüntüsüne ulaşılmış olur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?
Burun estetiği yapımı uzman hekimin kararına bağlı olarak değişmektedir. Öncelikle burun estetiği yapımına başlanmadan önce burun yapısı incelenir. Daha sonra hem yüze uygun, hem sağlık sorunu oluşturmayacak bir burun tasarlanır. Bu durumda hastanın kendi isteklerine de önem verilmektedir. Bu sayede kişinin beğenisine yönelik daha iyi sonuçlar ortaya çıkmış olacaktır. Burun estetiği yönteminde açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem kullanılır. Yine bu seçim uzman ve hastanın ortak kararı ile olmaktadır. Açık burun estetiği yönteminde burnun üst derisi tamamen alınarak, burun yapısı görülmektedir. Bu şekilde tam kontrollü olarak burun estetiği tamamlanır. Kapalı burun estetiği yönteminde ise burun deliklerinden ulaşılarak, burun estetiği yöntemi gerçekleştirilir. Hastanın burun yapısına göre iki yöntemden biri tercih edilmektedir. İki yöntemde günümüzde oldukça çok kullanılan yöntemler arasındadır.

Hangi Yaşlar Burun Estetiği İçin Uygundur?
İzmir’de burun estetiği ameliyatı öncesinde, erkekler ve kadınlara göre belirlenmiş yaş grupları bulunmaktadır. Bu yaşlar ise kadınlarda 17, erkeklerde 18 olarak belirlenmiştir. Bu yaş kriterlerinin oluşma amaçları arasında bazı nedenler sayılmaktadır. Çünkü insanların yüz yapıları bu yaşlarda tam olarak oturmuş olur. En sağlıklı sonuçlar bu yaşlarda ortaya çıkacaktır.

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Yaptıramaz?
Burun estetiği ameliyatı çeşitli hastalıklara sahip olmaktan dolayı kanama sorunu olan hastalara yapılamamaktadır. Ayrıca daha önce başarısız burun ameliyatı geçiren kişilere tekrar burun estetiği tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu tarz hastalarda başarı oranı oldukça düşük seyretmektedir. Ayrıca psikolojik sorunları bulunan ve duygusal açıdan sorunlu olabilen kişilere estetik burun ameliyatı önerilmez. Çünkü burun estetiği ameliyatı oldukça uzun bir süreçtir. Bu dönemde hastanın psikolojik yapısının büyük önemi vardır. Durumu riskli olanlara bu dönem öncesi psikolojik destek alınması tavsiye edilmektedir.

Ameliyat Sonrası Yüzde Kalıcı İzler Oluşur mu?
Burun estetiği ameliyatı sonrası oldukça başarılı sonuçların ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu ameliyatların sonrasında bu bölgelerde kesinlikle iz kalmaz. Ama kişinin derisinin yapısına bağlı olarak, morluklar oluşabilir. Bu morlukları ise buz torbası yöntemi ile geçirmek mümkün olmaktadır.

Ameliyat Sonrası Neler Yapılmalıdır?
Burun estetiği ameliyatı sonrasında bakıma sürekli olarak devam etmek önemli bir konudur. Bu durumda burun içinin sürekli olarak nemlendirilmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca bu dönemde steril su kullanımı ile burun bölgesinde kurumalar önlenmiş olacaktır. Ameliyat sonrasında burun bölgesi korunmalıdır. Özellikle bu dönemde hastanın dinlenmesi ve zorlayıcı spor hareketleri yapmaması tavsiye edilmektedir. Bu dönemlerde İzmir şehrinde yapılacak sporlar için ise mutlaka doktora danışmak gerekmektedir. Bu ameliyat ertesinde iki gün içinde püre gıdalarla beslenmek tavsiye edilmektedir. Bu aralıkta hafif ve soğuk gıdaların alınması iyi olacaktır. Ayrıca bu dönemlerde lif içerikli beslenmek gerekmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları Nedir?
Burun estetiği fiyatlarında uzmanların belirlediği bazı şeyler bulunmaktadır. Özellikle yöntem fiyatı etkileyen şeyler arasındadır. Ayrıca kişinin burun yapısı ve ameliyatın zorluğu yine fiyatı etkiler. Uzmanın bilgisi ve deneyimi, estetik ameliyatın yapılacağı yerin ve malzemelerin kalitesi, bulunulan şehir vs. gibi fiyata etki eden durumlar bulunmaktadır. Bu yüzden burun estetiği için fiyatlar kişiden kişiye göre değişmektedir. Burun estetiği için gereken en az miktar ise 2.500 TL olmaktadır. Bu fiyatın daha aşağısında burun estetiği yaptırmak mümkün değildir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ