$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,90
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Estetik Ameliyatlar Psikolojiyi de Olumlu Etkiliyor

Estetik Ameliyatlar Psikolojiyi de Olumlu Etkiliyor
  • 22.02.2017
  • 492 kez okundu

Estetik Ameliyatlar Psikolojiyi de Olumlu Etkiliyor.

Happy-women-smiling_x9wu3o

İnsanlar için dış görünüş; tarihin her döneminde büyük önem verilen özelliklerden biri olmuştur. Eski çağlardan bu yana güzellik konusu ile ilgilenen insanoğlu, bedenini hoş bir görünüme kavuşturmak için tarih boyunca çareler aramıştır. Bireylerin imajları ile kendileriyle ilgili duygu ve düşünceleri arasındaki doğru orantı da yüzlerce yıldır bilinmektedir.

İnsan biyolojik ve psikolojik yönleriyle bir bütündür ve bu bütünün unsurlarından herhangi birinde meydana gelen en küçük bir olumsuzluk bile diğer unsurları da etkileyerek; kişinin fiziksel, ruhsal ve sosyal durumuna yansır. Özellikle vücuttaki genel görüntüyü bozan durumlar, zamanla takıntı haline gelerek, kişinin iş ve sosyal yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilirler.

Günümüzde insan vücudunun genellikle dışarıdan görünen kusurlu bölgeleri; gelişen teknolojiler ve estetik cerrahi sayesinde, kişinin zihninde daha güzel olarak algılanacak bir hale getirilebilmektedir. Estetik ameliyat yaptıran kişiler yaşadıkları bu dönüşüm ile; fiziksel olarak rahatsızlık duydukları olumsuzluklardan kurtuldukları için psikolojik olarak da yenilenmektedirler.

Operasyon geçiren hastalar; ameliyat öncesi rahatsızlık duydukları durumlarla, vücutlarındaki görüntü bozukluklarıyla, yaralarla ya da izlerle vedalaşıp daha estetik bir görünüme sahip oldukları için veya ağrılarından ya da fazla kilolarından kurtulup daha rahat hareket edebildikleri için kendilerini daha mutlu hissetmektedirler. Estetik ameliyatlarla birlikte bireyin özgüveninin artmasının yanı sıra, insanlar ile olan etkileşimi, ruh sağlığı, duygu durumu, bedeninden memnuniyeti ve dolayısıyla sosyal yaşamı olumlu yönde etkilenmektedir.

https://www.estecenter.com/
https://www.estecenter.com/medikal-estetik

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ