$ DOLAR → Alış: 3,88 / Satış: 3,90
€ EURO → Alış: 4,57 / Satış: 4,59

Günlük Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?
  • 22.02.2017
  • 461 kez okundu

Günlük Ağız ve Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Brushing teeth

Günlük kişisel temizliğin önemli bir parçası olan ağız ve diş bakımını, doğru ürünleri kullanarak ve doğru yöntemleri uygulayarak yapmak gerekir. Kahvaltıdan sonra ve uyumadan önce olmak üzere 2 defa gerçekleştirilmesi gereken bakım; diş fırçalama, diş ipi uygulama ve gargara ile çalkalama aşamaları takip edilerek yapılabilir.

Diş macunu seçimi ve kullanımına dikkat!

Pretty young woman brushing her teeth.

Çoğu kişi ne kadar çok diş macunu kullanırsa, dişlerini o kadar iyi temizleyeceğini düşünür; fakat sanılanın aksine, dişlerin iyi temizlenmesiyle diş macunu miktarı arasında bir bağlantı yoktur. Fırçadaki diş macunu miktarının mercimek boyutunda olması iyi ve etkili bir ağız bakımı için idealdir.

Beyazlatıcı etkisi olduğu söylenerek pazarlanan çoğu diş macununun, içeriğindeki aşındırıcı maddeler sebebiyle diş yüzeyine zarar verme ihtimali olduğu bilinmektedir. Bu nedenle, içeriği tamamen zararsız olan doğal diş macunu çeşitlerini kullanmak, dişlerinizin uzun vadede hasar görmeden sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Diş sağlığına yararlı olduğu bilinen tespih ve çay ağaçlarından elde edilen öz ile; nefesi tazeleyen rezene, zencefil, tarçın ve nane gibi baharatların karışımıyla meydana gelen organik diş macunları, dişleri aşındırmadan etkili ve doğal bir şekilde temizler.

Diş ipi neden kullanılmalıdır?

indir

Diş ipi, dişlerinizle ilgili sorun yaşama ve diş hekimine gitme aralığınızı uzatabilecek olan, oldukça yararlı bir ağız bakım ürünüdür. Diş aralarındaki yemek kalıntıları bazen fırça ile çıkmayabilir ve uzun süre dişlerin arasında kalan parçalar, zamanla çürüme gibi diş rahatsızlıklarına sebep olabilir. Diş fırçasının erişemeyeceği ara yüzeyler, sadece diş ipi ile temizlenebilir.

Ağız gargarası ile taze ve ferah bir nefes

200335000-001

Gargara veya ağız çalkalama suyu olarak da bilinen ağız bakım ürünleri, hem dişlerin hem de diş etlerinin, damağın ve hatta dilin temizlenmesini sağlar. Sıvı olması sebebiyle fırçanın veya ipin ulaşamadığı yerlere etki edebilen gargara, ağız kokusunu engeller; çürük oluşumunun ve diş eti hastalıklarının önüne geçer. Bakım rutininizi, gargara ile ağzınızın genelinde temizlik ve ferahlık sağlayarak sonlandırabilirsiniz.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ