$ DOLAR → Alış: 3,48 / Satış: 3,50
€ EURO → Alış: 4,17 / Satış: 4,19

İzmir’de Tarihi Eser Kaçakçılarına Operasyon

İzmir’de Tarihi Eser Kaçakçılarına Operasyon
  • 31.12.2014
  • 2.175 kez okundu

İzmir Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Ekiplerince Yapılan Operasyonda Çok Sayıda Tarihi Eser Ele Geçirildi. Eserlerin Abbasi Dönemine Ait Olduğu Tespit Edildi.

Edinilen Bilgilere Göre: Tarihi Eser Kaçakçılığını Önlemek ve Tarihi Eserleri Koruma Altına Almak Üzere Başlatılan Çalışmalarda, İzmir Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Kaçakçılığı Büro Amirliği Tarafından Yapılan Çalışmalarda, Karabağlar ilçesinde İkamet Ettiği Tespit Edilen R.G. İsimli Şahısta Çok Sayıda Abbasiler Dönemine Ait Olduğu Belirtilen Gümüş Sikke Olduğu Öğrenildi.

706 Adet Gümüş Sikke Ele Geçirildi:
R.G. İsimli Şahsın Evine Yapılan Operasyonda Abbasiler Dönemine Ait 706 Adet Gümüş Sikke Ele Geçirildi.

2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu Kapsamında Olan ve Orijinal Tarihi Eser Olduğu Tespit Edilmesinin Ardından R.G. İsimli Şahıs “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanuna Muhalefet Suçundan” Yasal İşlem Yapıldığı Belirtildi.

Tutuksuz Yargılama:
R.G. İsimli Şahıs Emniyette İfadesinin Alınmasının Ardın’dan Savcılık Talimatıyla Tutuksuz Yargılanma İstemiyle Serbest Bırakıldığı Açıklandı.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ